Zdrowie konia

Zdrowie konia

Zalecenia

O zdrowie konia należy dbać jak najszybciej. Zdrowy i zadbany koń będzie z nami jak najdłużej (konie żyją średnio 25-30 lat), poza tym koń o lśniącej, gęstej sierści stanie się ozdobą naszej zagrody. Im piękniejszy, zdrowszy i bardziej zadbany koń, tym większe mamy szansę także występując z nim na przeróżnych konkursach. Warto obserwować konia – to, MYWIEMYJAK.PL czy porusza się sprawnie, czy nie jest zmęczony, czy jego uzębienie jest prawidłowe.

Zęby konia rosną stale, około cztery milimetry rocznie. Systematycznie są też ścierane przez pobieranie i rozcieranie pokarmu. Co najmniej raz w roku należy zgłosić się do specjalisty, który obejrzy stan uzębienia konia i starnikuje zęby. Kiedy koń ma kłopoty z zębami staje się niespokojny, trudniej jest człowiekowi go okiełznać. Dlatego też problemy ze zdrowiem należy załatwiać jak najszybciej, szczególnie, jeżeli konia używamy do pracy lub występuje on na wystawach dla koni.

Centrum zdrowia konia zaleca się także odwiedzić w przypadku zbliżającego się porodu klaczy. Zadbamy, aby poród odbył się bez problemów, a także pomożemy w wyniku jakichkolwiek występujących w czasie ciąży dolegliwości.

O zdrowie konia należy dbać także podając mu pokarm jak najbardziej naturalny, dbając także o jego komfort i odpowiednią ilość wody. Konie, które odżywiają się odpowiednio i przebywają w odpowiednich warunkach są mniej narażone na występowanie chorób.

Artykuł napisany przez: torby.pro/oferta/torby-papierowe-ekologiczne/