Realny koszt posiadania wlasnego konia

Własność Horse – realny koszt posiadania własnego konia – Artykuł 1

Miałem własne konie, kiedy byłem młody, ale z powodu problemów rodzinnych, mój koń miał być sprzedany, kiedy byłem około 15. Od wielu, wielu lat tęskniłem mieć innego przyjaciela koni. Po udostępnieniu kilka koni, pragnienie dla własnej stał się nie do zniesienia. W zasadzie miałem zamiar mieć własną rękę, nie wiem co. Pięć lat temu, po pobycie w Wielkiej Brytanii, ale w końcu udał się do Holandii z szanowanego trenera i znalazł pięknego konia. Jedynym problemem było to, że nie zrobił mojej liście i nie było ściśle obiektywne (oh, i miałem 4 miesiąca życia dziewczynkę!) Teraz, moja piękna 17,3 KWPN ujeżdżenia koni jest wypożyczony z zamiarem sprzedaży, ponieważ i naprawdę nie mają czasu lub stylu życia, aby zaspokoić swoje potrzeby i spełnić moje marzenie. Spędziłem większość mojego czasu przejścia z jednego barwach stoczni do następnego i niszczeniu w pitch black ciemności. Nie mogłem sobie pozwolić na mój trening z powodu braku pracy i bycie mamą do małej córeczki. Mój bilans banku jest nadal motania po rozwidlone małą fortunę dla mojej horsy przyzwyczajenia! Więc teraz jestem bezkonnego ponownie i bardzo smutno o tym zbyt. Pisanie to było trochę katharsis może, choć, po prostu chcę, żeby coś do przewozu koni i iść i go odebrać. Wystarczy opracowanie mój plan na zakup następnego, jeden dzień. Tym razem zrobię listy zanim pójdę na polowanie konno! Proszę czytać i jeśli znasz nikogo zamiar kupić własne, poproś go, aby ją przeczytać też!

Koń Dreams – Broken Dreams

Realny koszt posiadania własnego konia to nie tylko czas i pieniądze – trzeba planować z wyprzedzeniem, zanim kupisz lub można się bez przyjaciela koni.

Marzysz o posiadaniu własnego konia?

Czy naprawdę mam na myśli naprawdę, myślałem o tym – obiektywnie? Zapomnij romantycznych pojęć rozetami, wygrywając zawody ujeżdżeniowe, uczenie się nowych sposobów komunikowania się i po prostu spędzać czas z końskiego przyjaciela. Cofnijcie się i spojrzeć na 2 kluczowych realiów posiadania własnego konia – bo skoro masz go / jej w swoim życiu, puszczając znów może być bardzo trudne i kosztowne! Czy jesteś naprawdę gotowy na zobowiązania, zarówno finansowych jak i czas, którego posiadanie własnego konia polega?

Posiadanie konia zmieni twoje życie niepomiernie

Zaoferuje Ci niesamowitą możliwość obligacji i cieszyć związek z wrażliwym, czułym i inteligentnym zwierzęciem, które, pod warunkiem, że szanuje fakt, że jest koniem, a nie maszyna koński, stanie się jednym z najlepszych przyjaciół masz każdy miał , Ale oprócz przyjemności należy mieć ze swojego nowego przyjaciela, trzeba być przygotowanym na zobowiązaniu, że posiadanie własnego konia wiąże. Staną się sposobem na życie – centralnym punktem zarówno swój czas i finanse i nie każdy w swoim życiu może docenić to!

Który koń kupić?

Zaczynając od góry wtedy. Jaki rodzaj konia / kucyka chcesz i co możesz sobie pozwolić? Co chcesz robić? Czy jesteś szczęśliwy haker sortowania, który po prostu chce cichy przyjaciel włamać się, oczyszczenie i robić dziwne jazdy zabawy i konkurencji? Chcesz wziąć udział w zajęciach Klub jazdy na kucach, czy jesteś jeszcze gotowy na duży ruch do poważnej konkurencji z konia skoków lub ujeżdżenia w umyśle? Jest to bardzo ważny punkt. Ponownie, ignorują romantyczne wyobrażenia o tym, co chcesz zrobić, a za bardzo surowo, co można sobie pozwolić na zakup, utrzymanie, utrzymać i naprawdę, jakie są rzeczywiście szczerze zdolny do czynienia, oraz (łatwa przeoczyć) co masz zamiar faktycznie mają czas dla. Nie udawaj, że do siebie – zrobisz sobie i żadnego konia kupisz niesprawiedliwości. Szczęśliwy haker będzie dobrze z dziwnym jazdy i będzie można skorzystać z okazjonalnych lekcji. Jednak koń konkurencji, jak KWPN DW, zostanie zmarnowany, jeśli planuje się konkurować, ale spędzają cały swój czas mucking się (ponieważ nie można sobie pozwolić na pomoc) oraz żonglerki swoich zobowiązań rodziny w tym samym czasie (mówiąc z doświadczenia w tej kwestii! ) Pomyśl o tym wiele (a potem myśleć o tym ponownie i ponownie).

Która rasa konia / kucyka?

Różnych ras koni mają różne osobowości i potrzeb, które wszyscy dodają różne wymagania na swoje finanse i czas. Jaki jest twój prawdziwy poziom wiedzy w zakresie stabilnego zarządzania, zarządzania i dobrostanu koni, horsy pierwszej pomocy, pasz żywienie a jazda umiejętności – są one naprawdę do pracy? Jest bardzo łatwo się uwieść myśli wygranych konkurencji wysokiej jakości na pięknym rumaku. Ale być realistyczne. Nie ma sensu kupowanie coś, czego nie może sobie poradzić z – można zepsuć konia i po prostu psują swoje marzenia! Tak, że bardzo ciężko. Zapomnij co chcesz – wpatrywać się w siebie i bez emocji, pisać listy, co naprawdę wiemy są twoje zdolności (Get niektórzy przyjaciele zrobić listę zbyt), jakie są Twoje cele i realistyczne ramy czasowe dla osiągnięcia pewnych etapów. Wtedy trudno myśleć o tym, co konia / kucyka zakupu. Jaki jest Twój styl życia – jaki rodzaj konia / kucyka będzie zadowolony z życia, uwagi i szkolenie będzie można mu pozwolić? Poproś znajomego, aby wideo swojej jazdy i spojrzeć na to obiektywnie.

Wiek spraw koni, myśleć długoterminowe

Głównym punktem o wiek zakupu, potrzeb szkoleniowych swoje umiejętności na bok, jest odsprzedaż. Jeśli chcesz tylko do utrzymania konia przez kilka lat, to trzeba upewnić się kupić odpowiednio w wieku konia do swoich umiejętności, dzięki czemu masz można sprzedać konia w ciągu kilku lat. Konie mogą żyć bardzo długo. No poza punkt, gdy są one w stanie konkurować, skok duże skoki i wykonać technicznie poprawnych ruchów ujeżdżenia. Musisz mieć plan dla starszego konia po jego potrzeby różnią się od Ciebie.

Wiek konia kupisz jest istotne przy zakupie

Zastanów się, jak długo będzie chciał / być w stanie utrzymać tego konia / kucyka? Jakie są Twoje umiejętności? Jakie szkolenie można sobie pozwolić? Ile czasu trzeba, realistycznie, biorąc pod uwagę wszystkie inne zobowiązania. Jak często będzie można go wykonywać? Trampki? Czy masz pole (dla konkurencyjnych)? Wszystkie te pytania powinny być traktowane i odpowiadał obiektywnie patrząc przed wyjazdem i upewnienie się, czy w budżecie, realistycznie, dla całego treningu, barwach i pomóc, że trzeba będzie. W ho pomoże Ci, jeśli jesteś daleko / na wakacjach (rozważyć dodatkowe skutki finansowe). Nie ma sensu chcąc konkurować, jeśli nie można sobie pozwolić na transport się tam dostać.

Gdy masz konia, sprzedaży może potrwać. Rynek może być zmniejszona; może on być zbyt stary; Nie wystarczająco doświadczony; Nie pasuje wystarczy; nie rywalizowali wystarczy; Nie wystarczająco zaawansowana jak na swój wiek. Z tych powodów zakupu odpowiedniego konia, dla Ciebie w tym momencie w czasie, a nie tylko swoje umiejętności, ale co się naprawdę dzieje, aby mieć czas na bieżąco, zarządzania i utrzymania. Ponieważ, tak jak ja, to może po prostu nie być w stanie znieść myśli o sprzedaży go i nie mając go w swoim życiu, nawet jeśli wiesz, głęboko, głęboko w dół, że nie można dopasować go do swojego życia w tej chwili.

Starszy vs młodszego przyjaciela koni

Starszy koń / kuc może być trudniej sprzedać na razie utrzymywane przez długi czas, podczas gdy młodszy koń jeśli było utrzymać przez około 4 lat i pod warunkiem, że został dobrze wyszkolony i opieką, nie może być szybsza jazda sprzedawać na , Naprawdę, punkt jest po prostu wziąć pod uwagę długoterminowe skutki zakupu konia, jak pies, są „nie tylko na Boże Narodzenie”. Są to długoterminowe zobowiązanie za poświęcony czas, finanse i raz popełnione, do strun serca!

Młodsze koń wymaga znacznej ilości wiedzy i czasu szkolenia, podczas gdy starszy koń będzie łatwiejszy w niektórych obszarach z powodu swoich doświadczeń i szkoleń (o ile, oczywiście, są dobrzy). Młodsze konia, jeśli masz doświadczenie, czas i wiele dobrych trenerów, będzie bardzo satysfakcjonujące, jeśli robisz to poprawnie. Nie będziesz musiał tracić czasu na odkręcenie innych biednych i ewentualnie szkodliwe metody treningowe. Jednak nie chcę być tym, który stosuje je albo. Dobrze wyszkolony, konkurowały (jeśli to, co szukasz) / bardziej dojrzały konia, może pozwoli Ci rozwijać nieco szybciej, niż gdybyś miał młody koń potrzebuje być przeszkoleni. Ale to wszystko zależy od wielu czynników. Starszy koń może być nieco łatwiejsze po prostu dlatego, że jest bardziej dojrzały i pewny siebie. Ale oczywiście, to wszystko zależy od wcześniejszych doświadczeń i szkoleń, które nie zawsze będą widoczne na początku.

Wiek konia vs swoim doświadczeniem oczekiwania

Pod koniec dnia, wiek konia zakupie powinna spaść w zależności od tego, co jesteś w stanie teraz, co będzie w stanie w najbliższej przyszłości i wystarczająco dużo czasu, aby osiągnąć tyle, jeśli to konieczne, należy może sprzedać go, dobrze wyszkolonych i szczęśliwy, w ciągu kilku lat. Albo zapewnić masz długoterminowymi umowami na uwadze, aby utrzymać go w polu z kilkoma kumplami, szczęśliwy przez resztę swoich lat (istnieją specjalne ośrodki jeździeckie, które oferują liberie emerytalnych).

Czego można oczekiwać vs co będzie się działo

Posiadanie konia będzie pełen niespodzianek. Nie można zaplanować, co naprawdę się stało. Doświadczenia, które trzeba będzie będzie znacznie przewyższy wszystko, czego sobie wyobrazić. Co mam na myśli. Cóż, kiedy kupiłem konia Chciałem zabrać ujeżdżeniu bardzo poważnie. Po pierwsze, było to zupełnie niepraktyczne ze względu, że właśnie miała córeczkę, a my prowadzimy nasze własne firmy więc czas ograniczony, a środki powinny być inwestowane w inne rzeczy, które żywią siana i koni!).

Co tak naprawdę nauczyłem było) jak syf się dużo i podzielić się na osiem b) pasz horsey / żywienie c) zarządzanie dużym 17,3 KPWN e) Naturalne jeździectwo pracuje f) jak szybko można przenieść konia do nowej stoczni, gdy trzeba g), jak nie być zastraszany przez właścicieli średnich Malowanie h) takt do czynienia z menedżerów stoczni / owners.i) ja nigdy nie mam konia ponownie, dopóki mogę utrzymać go w domu j) może przenieść 20 poręczeń siana bardzo szybko teraz k) wszystko pisałem w tym i innych artykułów do naśladowania .. Plus … jest nieskończona. Ujeżdżenie – Nie, tak naprawdę nie mają czasu, aby wziąć moją ujeżdżenie dalej, ale mimo to, nauczyłem się wiele bardzo użytecznych informacji, które będą używane w dobrym i pozytywny sposób, kiedy jest właściwy czas dla mnie, aby uzyskać inny koń ! Istnieje o wiele trudniejsze lekcje mogłyby miałem się uczyć, więc dzięki Bogu bardzo, że wszystkie lekcje I nie uczą są pozytywne te, które ułatwi następnego doświadczenia (i innych też, jeśli Uważajcie, co tutaj piszę )!

Tylko dlatego, że robi to z obecnego właściciela, nie znaczy, że zrobi to z tobą

Nie myśl, że kupując konia, który został już udział wiele i skacze albo „robi ujeżdżenie” bardzo dobrze z jej obecnego właściciela, to znaczy, że historia będzie taka sama dla ciebie (lub nie na każdym razie początek). Potrzeba czasu, aby nauczyć się szanować siebie nawzajem i trzeba będzie zacząć od podstaw i budować swoją wiedzę i zaufanie do siebie nawzajem przed rozpoczęcia wielkich postępów, które szukasz. Nigdy nie mogą się tam dostać – czasami to nie działa! Mogę zagwarantować, że cokolwiek oczekują od nowego zakupu koni podróż i przygoda będzie trzeba będzie zupełnie inna. Jednak można nauczyć się tak dużo (wystarczy spojrzeć w tym artykule piszę!) Może dlatego, że tak naprawdę nie pisać listy w sposób obiektywny, czy po prostu z powodu zmian życiowych; Również konie mają wypadki i może być źle – sprawy idą źle, albo nie jak oczekiwano – tak, spodziewaj się niespodziewanego!

Z koni, nigdy tak naprawdę nie wie, co się wydarzy!

Najważniejszą rzeczą przy zakupie konia, więc bardzo, że cię to kosztować, jest to, że go kupić / ją dlatego, że po prostu kocham konie. Jeśli nie są bardzo przesiąknięty koni, po prostu dla koni sake, to nie jesteś w odpowiednim grze! (Jednak nie pozwól tej adoracji chmura swój osąd o zakupie, proszę!) Pod koniec dnia, aby wziąć udział we własności konia i wszystko konia zorientowaną trzeba prawdziwie kochać je z głębi serca. Wszystko inne, co się dzieje, jest tylko bonus! Prawdziwy horseperson wie, że prawdziwym punktem koni jest ich piękno i ich firma; uczenie się, jak mówią i mówienia z powrotem do nich w ten sam sposób. Tu nie chodzi o kontrolę, pokazując, posiadające najnowsze ciuchy, najlepiej wyglądający konia (choć to nie czują się dobrze!), Największy sukces. To tak naprawdę tylko o zrozumienie siebie i cieszyć się wzajemnym towarzystwem.

Dla osoby prawdziwym koniem: Love is ..

Musisz kochać mucking się; Kocham wcześnie rano; Kocham późne noce na mrozie; Uwielbiam mokre zimowe stopy; Kocham mucking się światłami cos swoje samochody „nie chcesz wpłacić pieniądze w metrach; Kocham oświaty w ciemności (jw); Kocham zeskakując z mrożonych nogi, które swędzić z bólu, kiedy uderzył w asfalt; Uwielbiam wracając z hack z włosy przyklejone do twarzy z ulewnym deszczu; Uwielbiam tkwić w podnóża błocie, gdy wziąć je do pola w godzinach porannych; Kocham wchodzących w błocie, gdy decydują się przenieść, i tak; Uwielbiam hipnotyczną Munch siana; miłość zgrywanie nowych chodników; kocham błoto całego; Kocham zamrażania zamrażania rano; uwielbiam mrożone dłonie i palce; Kocham letnie prysznice, że mrowienie na nosie; Uwielbiam sposób, że Chuck cały swój starannie odmierzać paszy na podłodze; Kocham go, gdy tylko uda się wytrzymać; Kocham go, gdy nie; Uwielbiam, kiedy wygrasz, kocham go, gdy tracisz; Kocham go, gdy wszystkie prace (wreszcie!); Kocham go, gdy koń mówi „dziękuję”; Kocham go, gdy on rozumie; Uwielbiam gorący oddech z ciepłego pyska; Uwielbiam to, że specjalny Horsy przytulać! (Tutaj lista jest nieskończona przy okazji).

To zabawne, a jednocześnie kocham aspekt jazdy zaangażowania koni, naprawdę wspaniałe wspomnienia są maluchy jak sopel nosami na zimowy poranek; matowe zimowe mordy, które delikatnie szturchać za polo; szczęśliwy dźwięk Twojego znajomego koni jak whinnies gdy samochód zatrzymuje się – lubimy myśleć, że jest szczęśliwy, aby zobaczyć nas, ale tak naprawdę po prostu chce, żeby jego śniadanie!

Mają doskonałą, regularne szkolenia

Dobry trener jest bardzo istotne. Tylko o kogoś, kto mówi, jak chwycić pada, powiesić na i dostać konia nad skoku; lub kogoś, kto zmusza konia w zarysie, aż jego mięśnie są tak wyraźne, że wydaje się być trzyma się, gdy w rzeczywistości, nie ma mocy dzieje w jego górnym wierszu, a on jest prawie zdeformowane przez wszystkich gadżetów – Nie, to nie jest odpowiedź , Kluczem do sukcesu na konia / kucyka jest zdolność do jazdy je w efektywny, skuteczny i taktowny sposób, będąc częścią ich ruchu.

Kluczem do dobrego trenera – Pociąg jeźdźca, a nie koń

Koń nie wybrał robić skoków lub ujeżdżenia. On bardzo chętnie jedzą trawę cały dzień z kolegami. On wie, jak być jazda. Ty, z drugiej strony, zdecydowali się zaprosić tego konia do swojego życia, a ty, będąc przełożonym w wywiadzie (prawdopodobnie!), Mają możliwość poznania jego sposobu działania. Trzeba spotkać się z nim na swoim poziomie. Określenie, co może również mieć świadomość, naturalnego jeździectwa, stosuje się tutaj. Jeśli nie poznają swojego konia na jego poziomie, na poziomie gruntu – zapraszając go zrozumieć i szanować, bo podjęły starania, aby zrozumieć i szanować go jako konia, a nie maszyna, utoruje drogę do znacznie łatwiej jeździł związek. Konie, ze swej natury, chcą się podobać, pod warunkiem, że dają im mechanizm zaufać, bo teraz, zrozumieć je. Istnieje wiele dobrych, dobrze znane metody i trenerzy i należy udać się na swój sposób, aby znaleźć trenera, który nie winę na koniu, gdy wszystko idzie źle – i absolutnie nie pozwolę ci! Jest to prawie nigdy nie wina konia.

Daj dziecku piggy-back

Jest to jeden z tych momentów „żarówka”! Brzmi śmiesznie, ale to jest bardzo ważne dla przyszłego rozwoju zarówno siebie i swojej relacji konie razem. Jeśli masz mały kuzyn, siostra, brat, siostrzenicę, można również dały im piggy back (zarówno podczas stoisz, czy też są bardzo przekonujące, był na czworaka wyścigowych na całym salonie).

Następnym razem, kiedy je zobaczyć, oferują to znowu zrobić (oglądać wielki uśmiech na twarzy). Jeśli nie masz pod ręką, spróbuj tego z czymś dość ciężkie (jak luźny plecaka wypełnionego niektóre jabłka / ziemniaki … w zasadzie rzeczy, które poruszają się wokół). Spróbuj następującą listę ćwiczeń podczas wstawania i na czworakach (z wybranego zawodnika)!

1. Spacer w linii prostej, zawrócić i iść z powrotem – bez rozsianych po całym miejscu;

2. Poruszanie się w kręgu w wyważonego, spójnego ruchu;

3. Spróbuj trochę pobiegać utrzymując równowagę;

4. Spróbuj przeskakując małej przeszkody, utrzymując równowagę i bez pukania nic dół;

5. Staraj się podnieść z powrotem w górę, chowając się w brzuch

6. Spróbuj jeszcze raz … i jeszcze raz … i jeszcze raz!

Czy widzisz, mój punkt widzenia! Czego oczekujemy i zapytać naszych koni przyjaciółmi podczas gdy my chwiać i nierówności wokół na plecach!

Nauka równowagi i skupione jazda

Czy chcesz skoczyć, ‚do ujeżdżenia „, lub po prostu jeździć na długich hacki i baw się dobrze – prawdziwa sztuka dobrego jeździł jeździectwa i opanowania jest zrównoważony, skupione jazda. Oznacza to – równowagę i TWÓJ skupione jazda – nie konie! On jest najbardziej prawdopodobne, aby być już dobrze wyważone, dopóki nie siedzieć na plecach! Dobry skoncentrowane i zrównoważony jazda nie jest zdobyte przez twoją zmuszając konia do zarysu z gadżetów i ciasnych wodze. Musi mieć dobrą górną linię trzymać cię wygodnie ale bez dobrej jazdy, że nie będzie w stanie zrobić rozwijać swoją górną linię poprawnie.

Znalezienie równowagi i rozwój skoncentrowany jazdę

Nie bój się – saldo nie jest coś tajemniczo ukrywa wewnątrz ciebie! To tam – po prostu trzeba go ustalić. Istnieje jednak jeden punkt, muszę podkreślić, że jest tu i kształt ciała! Jest to surowa punkt, że może nie doceniam, ale to jest bardzo istotne i prawdziwe. Musiałem zmierzyć dokładnie ten punkt na głowę. Jeśli jesteś na wadze, niezdatne i nie jest szczególnie dobrych proporcjach, jest to naprawdę dobry zawodnik będzie trudne. (Spójrz na dobrych zawodników – oni wydają się być dobre proporcje i pasują). Jeśli kawałki ciała są machając dookoła w sposób, którego nie można kontrolować, albo nie mogą siedzieć prosto i długa, ponieważ inne części ciała buntują się przeciwko siodle i po bokach konia, na pewno będzie trudno znaleźć równowagę i rozwijać centered jazda konna! Ale nie bój się – istnieje proste rozwiązanie. Mucking Out – Tak, mam więc pasuje robi to tak już można jechać i pozbyć się trochę tłuszczu szczeniąt i rozwijać swoją wytrzymałość! Nie znaczy, że trzeba być waiflike, usprawnione sportowcem. Ale napięcie mięśni i wytrzymałość jest ważna do jazdy. Jazda jest energiczny sport – choć większość typów nie Horsey myślisz tylko siedzieć jak worek kartofli i nie będzie zrozumieć, dlaczego jesteś tak zmęczony po swoim 3 godziny w dół na dziedzińcu „mających filiżanek kawy” i „gawędzić wszyscy twoi kumple ‚!

Jak znaleźć równowagę oraz rozwój skoncentrowany jazdę?

Cierpliwości, czasu, wiele dużo jazdy, kierowanie z delikatnym przesunięciem masy ciała i ruchów ramion i zdjąć strzemiona (upewnij się, że jesteś w bezpiecznym miejscu do tego). Niektórzy z was znajdzie je dość łatwo (im więcej ludzi naturalne konia); inni będą się powoli rozwijać; Wielu z was może zrezygnować ze znalezieniem go. Ale czy można wytrwać to naprawdę warto. Dobry trener pomoże Ci stworzyć i rozwinąć ten. Nie będę wchodzić w jaki znalazłem moje w tej chwili. Będzie to, co wyróżnia cię jako dobrego jeźdźca spośród wielu biednych.

Wystarczy powiedzieć, czy po prostu włamanie się, skoki przez przeszkody lub WKKW, tworząc dobrą równowagę i skupione jazda jest niezbędna – Nie mogę podkreślić, to wystarczy. To nie jest tylko dla tych pacjentów i eleganckich ludzi, koni, które „Czy ujeżdżanie”!

Dlaczego jest to tak ważne? Dobrze, jeśli hacking dół drogi i twoi szpiedzy koni, dobrze wyważone, skoncentrowane kierowca jest najprawdopodobniej wciąż być na potem. Niesymetryczne kierowca będzie na podłodze – może z lejcami w dłoniach, ale najprawdopodobniej będzie ich rumak legging go w dół drogi w panice. Zobacz mój punkt widzenia? Jeśli skoki 4 „płoty, dobrze wyważone, skoncentrowane jeźdźca (uwaga Mark Todd jazda) będzie przewyższać przeciwko innym niezgrabne jeźdźców Tak, konie potrafią skakać, ale to nie wystarczy, aby je skoku. – Jest to postępy i zwoje pomiędzy nimi i jak koń Jeździec poradzić sobie z tych ruchów, które będą wspólnie wybrać się biedniejszym zawodników z tych, które zostały opanowane prawdziwą istotę jeździectwa. Nie trzeba dodawać, jeśli chcesz „robić ujeżdżenie” nie dostaniesz nigdzie bez dobrej zbilansowanej siedziskiem i pewność, skupione jazda! Jestem zaskoczony, aby zobaczyć zawodników ujeżdżenia, po śmiesznej ilości lekcji, ciągle kręciła się na plecach swojego konia siedzi kłus, podczas gdy ich trener mówi im, na rolce konie głową w dół, starając się stworzyć jakąś kontrolą! Prawo trener jest najważniejsze – będzie ograniczona do niskiego stopnia ujeżdżenia jeśli nie złamać równowagi od początku. Sprawiają, że głównym priorytetem i inne ruchy i jazda będzie o wiele łatwiejsze dla ciebie, bo robią to o wiele łatwiejsze dla konia.

Inni ludzie robią to inaczej

Nieliczne, prawdziwe końskie ludzi tam okazuje się, że koń jest zwierzęciem. Nie maszyną. Nie wyjątkowymi wierzchowcami-XBox. On jest żywym stworzeniem. Tak więc, trzymając żywe stworzenie w mnóstwo gadżetów, trzaskając swoje nogi wokół niego, dławiąc go w ciężkich bitów, zaciskając dłonie na stałe mocno wodze. To nie będzie działać bez względu na to, ile zapłacił za lekcje!

On nie jest końskiego-Xbox

Twój koń będzie próbował mu najtrudniejsze dla ciebie … ale jeśli nie naciskać odpowiednie przyciski zarówno dla umysłu i jego ciała, to nie będzie działać w końcu na któryś z was – nie jest on Equine-Xbox. Jeśli trzeba mieć szczęście do realizacji tego, będziesz w mniejszości. Znajdowanie i rzemiosła sztuki prawdziwej jazdy konnej, zarówno jeździł i na ziemi – wymaga czasu, wysiłku, cierpliwości i zrozumienia istotny na początku. Będziesz czerpać korzyści w dalszej części linii, gdy konie każdy inny powiedział „Zapomnij, nie więcej”.

W międzyczasie, podczas gdy pacjent jest bardziej cierpliwy i poświęcenie czasu ustanowienia prac gruntowych i opanować podstawowe techniki jazdy, można spotkać się z krytyką i cynizmu od innych, mniej pacjenta i wykształconych ludzi konnych. Wiele będzie zobaczyć swoje „Equine-Xboksa” jako obiekt zdominowany i zmuszony do robienia to teraz. Będziesz po prostu trzeba je ignorować, jakoś. Nie być odłożony do pchania siebie i swojego konia do pękania na z trudniejszych ruchów kiedy wszystko, co naprawdę trzeba zrobić, to ustalić podstawy. Bez dobrych podstaw (wyważona; skupione konno; podatnego konia i jeźdźca, w odniesieniu do strony dobre podwaliny), reszta będzie trudne do osiągnięcia.

Gadżety i gadżety

Nie zamierzam się dowiedzieć wiele o wszystkich gadżetów tam. Wiele z nich jest dobrze przemyślane, kiedy stosowane w odpowiedni sposób przez osoby przeszkolone i kompetentny. Problemem jest to, że wiele z nich jest nadużywane, podobnie jak konie zmuszony je nosić. Pobierz dobre, sensowne porady. Wyobraź sobie, że trzeba go nosić i robić, co to są oczekiwano konia zrobić w nim w pierwszej kolejności. Tricky bit jest bardzo wiedząc, kto wie, co jeszcze. To dlatego naturalne, mniej znaczy więcej Zestaw umysł może być najlepszym rozwiązaniem. Mów / czytać / oglądać metody treningowe stosowane przed ich użyciem. Miałem osoba „wiedzę” opiekować się moim koniem przez 5 tygodni, podczas gdy byłem na wakacjach. Poprosiłem ich, aby rzucić go i rozwijać swoje mięśnie i górną linię, podczas gdy mnie nie było. Okazało się, że została oddanie pesoa na nim niemal co dzień- dość napięty. On nie był szczęśliwy – kiedy wróciłem i próbował rzucić go na siodle, poszedł balistycznych. Więc ostrożność należy zachować przy użyciu metod szkoleniowych, a kiedy z prośbą o pomoc – ludzie często nie wiedzą, jak oni myślą, że wiedzą! I będzie jasne, co jest i nie jest do zaakceptowania dla Ciebie, właściciel. Pamiętaj, że twój koń, pieniądze – a jeśli słuchać swojego głosu koni, należy być co najlepsze decyzje dla Twojego konia.

Zakup konia – gdzie należy szukać?

Dużym i bardzo ważna decyzja. Bądź bardzo ostrożny. Istnieje wiele czasu koni wasters reklamowych, które nie pasują do prawdziwej rzeczywistości konia. W zależności od tego, czego szukasz, istnieje wiele różnych opcji i aleje. Jeśli jesteś po prostu patrząc na szczęśliwe hakera, mówić do lokalnych zakładów jeździeckich, przyjaciół, trenerów, przejdź do sklepów i uzyskać przyczepność słowo wokół. Word of mouth jest dobra -Ty znaleźliśmy piękny przyjaciela, który można nawet spróbować najpierw, czy pomagając właścicielowi na kilka tygodni, a może o konia na pożyczki na kilka tygodni lub miesięcy w celu zakupu.

Jeśli są chętni do konkurowania i wziąć to wszystko bardzo poważnie, proponuję kilka lekcji z wysokiej jakości trener i ich koni. Wyjaśnić swoje intencje i aspiracje i poprosić ich, aby dać Ci bardzo uczciwą opinię zdolność teraz i co wierzą twoje przyszłe zdolności może być. Może trzeba będzie udać się do kogoś nowego do tego i będzie kosztować nieco, ale będzie warto. Posłuchaj, co mówią, nawet jeśli nie bardzo podoba mi się to rzeczywistością. Wypróbuj konie kilku przyjaciół „, jeśli możesz. Przed wyruszeniem w do wielkim szerokim świecie „konie na sprzedaż, a także zapewnią masz listę: Co mogę zrobić; Co chcę robić; Co mogę sobie pozwolić na zakup; Co mogę sobie pozwolić na utrzymanie utrzymać; Jak długo będę musiał konia; Jakiego rodzaju Livery będę oferują. Następnie należy uruchomić. To może trwać bardzo długo, aby znaleźć odpowiedniego konia. Opcje są lokalne gazety, znów word of mouth, pierścień się trenerów i jardów szkoleniowych (tzn jardów ujeżdżenia / show jumping); skontaktować jeździeckich ośrodków i stadniny lokalnie i ponadto pola. Ponadto, można szukać za granicą – ale popytaj.

Rozejrzyj się wokół – Pierścień wokół

Nie ma nic złego kontaktując trenerów i hodowców w Wielkiej Brytanii, który może nie wiedzieć, i pyta, czy kiedykolwiek wyjechać za granicę i czy mogą polecić jakieś jardów za granicą. Ale również być ostrożnym. Jest zawsze lepiej, aby zobaczyć żadnego konia z zaufanego, zdolnej osoby, która może obiektywnie spojrzeć na konia, a kiedy go wypróbować. Szukaj w internecie, gdyż istnieje wiele koni w wierszu tutaj – nawet jeśli jej tylko do celów badawczych. Najlepiej wziąć trenera, myślę, zamiast weterynarza. A weterynarza będzie mógł sprawdzić, że koń jest zdolny, ale niekoniecznie, czy jest to właściwa konia do pracy chcesz to zrobić. Czy należy pamiętać jednak, że niektóre ceny płacisz za granicą będą wyższe tylko dlatego, że są z Wielkiej Brytanii – co za tym idzie, idzie z zaufanego, dobrze znanej osoby, która naprawdę zna prawdziwą wartość koni w dzisiejszym rynku naprawdę ma sens. Będą pobierać opłaty – ale lepiej jest płacić im co są warte i co koń jest wart, zamiast płacenia zbyt kursy dla koni przyjaciela.

Bardziej przyjść w następnym artykule:

dealerzy konne; zakup konia za granicę; Podziel vs pożyczki; Zarządzanie konia raz on jest w domu i wiele więcej …

Artykuł napisany przez: