Jazda konna – zachowanie konia

Jazda konna - zachowanie konia

Jazda konna Temperament i osobowość – różne lub uzupełniające

Być może zastanawiasz się, jaka jest różnica i dlaczego powinien być nawet zaniepokojony żadnego z nich. Czy kiedykolwiek przyniósł „doskonały koń” do domu i zamknął się zastanawiać, co demon opętał go w środku nocy?

Jazda osobowości lub Horsenality (Parelli) opowie o zachowanie konia. Scooby, moja lewa-mózg ekstrawertykiem, jest zabawny, żywiołowy, energiczny i dominujący. Kiedy jest wykazując tendencje prawym mózgu jest impulsywny, kapryśna, krnąbrny i Bracy.

Jazda temperament lub pięć Element pisanie (na podstawie tradycyjnej medycyny chińskiej lub TCM) opiera się na założeniu, że każdy koń jest pewien typ konstytucyjny, wykazując pewne cechy fizyczne i emocjonalne, które są specyficzne dla danego typu. W pięciu Element Wpisanie Scooby jest Jue Yin, połączenie / Ogień Wood. Wciąż wykazuje wszystkie powyższe tendencje, ale Pięć Element Wpisanie idzie do bardziej szczegółowo o tym, kto ten koń jest poza jego oczywistym zachowaniem.

Budowa ciała, cechy fizyczne, problemy zdrowotne, i osobowość są pod uwagę przy ustalaniu stanowiącego podstawę typ Five-elementowa konia. Znając rodzaj konstytucyjnej konia może pomóc w podjęciu wyborów żywieniowych i stylu życia dla niego, które najlepiej wspierają jego ogólnych potrzeb w sposób ciągły.

Koń Temperament Wpisanie Przykład: https://www.flasz.pro/20-torby-papierowe-z-nadrukiem Scooby

Zrozumienie osobowość i temperament konia konia można zapisać godzin frustracji i mucho dolarów w opłat szkoleniowych. Dopiero zacząłem Scooby na treningach, że w końcu zdobione to i zmusił mnie do niego.

Wysłałem go do 5 różnych trenerów zanim znalazłem jeden, że dostał wraz z. Żaden z nich trzymało go na długo, większość z nich tylko przez kilka tygodni. Pierwszy z nich przyniósł go z powrotem 200 lbs. niedowagę, cierpi z EPM oraz z ciężką głową rzucając kwestii. Jeden powiedział mi związać go do drzewa przez 2 tygodnie, a jeśli nie miał nic lepszego po prostu sprzedać go! Próbowałem kilka razy jeździć mu się w domu, ale to nie poszło dobrze. I w końcu zabrał go do Karen Brown w Bandera w Teksasie. Zaczęła go na naturalnej ścieżki jazdy konnej przez 6 tygodni, a następnie oddał go do mnie i zaczął mnie na naturalną ścieżką jazdy konnej.

Wiedząc o temperamentach konia iz naturalnego szkolenia jazdy konnej, Scooby wbiegł przed niebezpiecznym, przerażającego i nieszczęsnego konia do jednego, który jest przyjazny, zabawny i jest coraz bardziej pewny siebie we mnie i samego siebie. On zawsze miał skłonność do bycia mercurial i emocjonalne, ale ponieważ wiem, że jego temperament konia uczę się, jak utrzymać go wyważone we wszystkich sytuacjach.

Artykuł napisany przez: