10 wskazowek dotyczacych pielegnacji koni w zimie

10 wskazowek dotyczacych pielegnacji koni w zimie

Dziesięć wskazówek zimowa http://prohamo.pl jazda pielęgnacyjne

Konie zwykle łatwo i szybko dostosować się do wyzwań zimy. Ale ważne jest, aby zapewnić im dodatkową opiekę, których potrzebują, aby zachować bezpieczeństwo i zdrowe, gdy zimne wiatry.

1. Jako jakości pastwiska lub dostępności maleje, zwiększa siano.https://www.iq.pl/oferta/hosting/poczta-pro/ Najlepszym źródłem ciepła dla konia jest extra siano. Podczas zimnej pogody, to najlepiej, aby zwiększyć ilość siana, zagęszczone kanałów. Siano trawione w kątnicy i okrężnicy, co powoduje wytwarzanie ciepła poprzez fermentację bakteryjną.

2. Uzyskać pre-zimowy sprawdzanie zębów. Jeśli koń nie jest szlifowanie aż jej jedzenie prawidłowo, że nie może być coraz wszystkie składniki odżywcze i energię z niego. Jedzenie jest energetyczna i energia tworzy ciepło!

3. Nawet jeśli konie w stajni na noc, upewnij się, że mają parawan lub schronienia. Nie musi być skomplikowane struktury. Gęste zarośla lub drzewostan może nie wystarczyć.

4. Zastanów blanketing podczas mokrej, bardzo wietrznych lub mroźnej pogody. Jak mokry dół kurtki, sierści konia traci strych i nie będzie trzymać ciepło ciała, gdy jest mokro. Starsze konie, konie niewykorzystane do zimnej lub przypięty koni mogą wymagać przykrycie.

5. Zdejmij koc na co dzień. Szczotka konia i sprawdzić, otarcia i podrażnienia z kocem. Nie zaniedbuj pielęgnacja zimą. Brudny, matowa sierść traci wiele ze swojej zdolności do izolacji.

6. Jeśli kładziesz konia w stajni podczas bardzo niskich temperatur, należy pamiętać, że może trzeba blanketing nadal. W naturze konie paszowy, przesuń w sposób ciągły i zbijają się razem podczas zimnej pogody, aby utrzymać temperaturę ciała w górę. Opcje te nie są dostępne w impasie konia i temperatury ciała może spadać.

7. Wewnątrz stodoły, bądź pewien, że istnieje odpowiednia wentylacja, ale nie bezpośrednie przeciągi. Rozważmy pogodę odpędzania stragany. Jeśli podłogi są stajni cementu, dodać gumową matę lub dodatkową pościel do izolacji.

8. Pamiętaj, aby dostarczyć wystarczającej ilości wody w okresie zimowym. Konie nie mogą pić tyle, jeśli woda jest bardzo zimna. Staraj się utrzymać temperaturę wody w zakresie powyżej zera do zwiększenia zużycia wody i uniknąć odwodnienia.

9. Uważaj na zamarzniętych kałużach wokół niecek wodnych. Mogą to być bardzo niebezpieczne dla Twojego konia. Posypać lucerny posiłek na oblodzonej plamy. Lucerna zawiera azot w celu promowania topnienie i ma konsystencję, aby zapewnić trakcję. Nietoksyczny i tanio! popioły kominka i zwykły stary brud może zapewnić trakcję, too.

10. Przechowywać kopyta w dobrym stanie. Dobrze przycięte kopyt będzie Chip mniej trzymać mniej śniegu i zapewniają lepszą przyczepność na śliskiej nawierzchni.

W naturze konie dostosował się bardzo łatwo do zimnej pogody. W warunkach domowych, może musimy zapewnić trochę więcej starań, aby zapewnić bezpieczeństwo naszego konia i Heathem. Dowiedz się zrównoważyć swoje konie potrzebuje jej obecnego środowiska dla najlepszego zdrowia konia!

Niech Praktyczne Horsekeeping pokazać, jak stać się skuteczne, efektywne znawca koni! Moira Clune i Noreen Girao dostarczyć przydatnych informacji pielęgnacji konia z praktycznym skręcie w [http://www.PracticalHorsekeeping.com/]

Nasze darmowe pielęgnacji konia ezine pokazuje najszybsze, najbezpieczniejsze, najmądrzejszy sposobów dbać o konia i stworzyć zorganizowaną, atrakcyjne środowisko, które pracuje dla konia i jeźdźca! Zarejestruj się już dziś i dostać nasz wolny, lekarza weterynarii zatwierdzonego Colic gotowość raport, który pokazuje dokładnie, co robić w konia kolki awaryjnych. Dołącz do nas dzisiaj na i zacząć praktyczne!

Artykuł napisany przez: http://prohamo.pl