Najslynniejszy kon wyscigowy Ameryki

Sekretariat Horse – Triple Crown Zwycięzca w 1973 roku – jeden z najbardziej znanych koni wyścigowych w historii USA

Sekretariat jest nazwa jednego z najbardziej znanych amerykańskich koni wyścigowych, które kiedykolwiek żyły. 1973 Triple Crown zwycięzca zmarł ponad dwadzieścia lat temu, w październiku 1989 roku i jest nadal sumiennie zapamiętany przez fanów sportu wyścigów konnych jako jeden z najwybitniejszych folbluty kiedykolwiek wejść do bram wyjściowych.polecam

Urodził się 30 marca 1970 roku w Wirginii koń o imieniu Sekretariatu pochodziła z dobrej hodowli stada. Jako syn znakomity rasowy oczekiwano nazwie Zasady Bold wielkie rzeczy od młodego źrebaka. Pomimo silnego hodowli nawet najbardziej optymistyczne widz byłby ciężko się domyślić, że ten młody koń pójdzie na stać się pierwszym zwycięzcą Triple Crown w tym sporcie od 25 lat i że w ten sposób by umocnić swoje miejsce w historii jako jeden z zaledwie 11 koni w momencie pisania tego tekstu, aby osiągnąć ambitne feat.

Sekretariat był duży koń na 16,2 ręce wysoki i ważył ogromnych 1,175 funtów na szczycie jego uwarunkowania. Pod względem cech fizycznych ten konkretny koń był, co jest znane jako kasztanów colt iw rezultacie jego czerwonawym płaszcz i nienormalnie duży rozmiar koń mistrz nadano przydomek „Big Red” w młodym wieku.

Właściciel Penny Chenery była odpowiedzialna za montaż zespołu, który w końcu zabrać ją cenione konia całą drogę do sali sławy Penny wybranych kanadyjski trener doskonalić umiejętności jej dużą rasowych i to jest dokładnie to, co trener Lucien Laurin nie chodzi o maksymalizację potencjał. Podstawowym dżokeja, który jechał Sekretariat konkurencyjnych był młody człowiek o imieniu Ron Turcott’a.

Mimo czternastu największych wygranych i licznymi nagrodami (w tym stwardnienie amerykańskiego Konia z wyróżnieniem roku, w 1972 i 1973 roku) jest to wydajność Triple Crown, że zawsze będzie związane z Sekretariatu. Proces wygrania Triple Crown obejmuje wygrywając trzy najbardziej ekskluzywne wyścigi w American rasowy wyścigów w kolejności na przestrzeni pięciu tygodni.

Trzy wyścigi, które tworzą Triple Crown są Kentucky Derby w Louisville, Kentucky (odbywa się co roku w pierwszy weekend maja) Preakness Stakes w Baltimore, Maryland (odbywa się co roku dwa tygodnie po Kentucky Derby) i Belmont Stakes w Elmont, New York (odbywa się co roku trzy tygodnie po Preakness). Wyczyn pojedynczego konia wygrywając wszystkie trzy z tych ras w jednym rzędzie jest tak rzadkie, że gdy Sekretariat zrobił to w 1973 roku był pierwszym koniem, aby to zrobić w ciągu 25 lat. Od 1973 Triple Crown wygrał Sekretariatu nagroda tylko został przyznany na dwóch koniach (od Seattle Slew w 1977 roku i potwierdzone w 1978 roku), dla ogólnej sumy jedenastu do tej pory.

Artykuł napisany przez: