Dlaczego konie maja ogony

Dlaczego konie maja ogony

Dlaczego psy mają ogony

psiego ogona opowiada o swoim rodowodzie, ich nastroje i ich statusu społecznego. Pochodzą one we wszystkich kształtach i rozmiarach. Służą one ogólne i rozmnażają specyficznych potrzeb. Kształty ogony należą:

 · bicz -Whippets i chartami

 · Pióropusz -Tervuren i borzoj

 · Gay -Beagles, wyżeł niemiecki krótkowłosy i Cavalier King Charles Spaniel

 Saber -Niemiecki Shepherds

 zwężający -Dachshunds i Border Terrier

 Otter- Labrador, Flat Coated i Chesapeake Bay Retriever

 welurowe -Poodles

 · Miecz Świetnie Duńczycy, wskaźniki i amerykańskich Staffordshires

 Zwinięty -Pugs, Chow-Chows i Akity

 · Snap -Pomeranians i alaskan malamute

 szczotką Spitz i Siberian Husky

 · Bob Welsh Corgi Cardigan – i niektóre owczarki australijskie

 Marchew – West Highland White Terrier

Niektórzy lubią Airedale Retriever i większości Terriers noszą ogony wyższe od grzbietu swojego ciała. Inni, jak Greater Swiss Mountain Dog i Berneński pies ma nisko osadzony ogon, który zaczyna się poniżej grzbietu swojego ciała. Marchew w kształcie ogon West Highland White Terrier, w służył jako stabilnej „rączki”, więc rolnicy mogli wyciągnąć je z otworów robactwo.

Większość z nas uważa, jedynym powodem nasz pies ma ogon jest ich walnięcie ani uderzać cenne chotskies off tabel końcowych. No, może oni mają rację. Ale istnieją powody bardziej logiczne i praktyczne, dlaczego psy mają ogony. Zawierają:

 · Komunikacja

 · Równowaga i kierowniczy

 · Ciepło

 · Pest Repellent

KOMUNIKACJA

Przede wszystkim psom ogony używać do komunikowania się ich nastroje i ich status społeczny.

Większość ludzi wierzy, czy ogon psa macha, że ​​są szczęśliwi. Sposób pies macha ogonem, a stanowisko to jest w, świadczy o nastroju psa i postrzeganej statusu społecznego. Nigdy nie zakładaj, tylko dlatego, że są z nimi machając ogonem, są zadowoleni, że cię widzę. To może być przestrogą.

Ostatnie badania przynoszą więcej informacji o tym, dlaczego psy machają ogonami bardziej w lewo lub w prawo.

 · prawo Wags – Czy pozytywna reakcja. Pies wydaje się bardziej zrelaksowany, pewny siebie, zadowolony i ciekawy.

 · Lewy macha – Czy odpowiedź negatywna. Pies wydaje się bardziej bojaźliwy, niespokojny i mniej pewnie.

Większość ras myśliwskich mają białe końcówki na końcu ogona, jak biała flaga. Są one również wyżej w ich organizmie, ułatwiając myśliwi do ich przestrzegania.

Wagi i KIEROWNICY

Psy będące drapieżnikami, musiał wytropić ich następny posiłek. To oznaczało konieczności zmiany kierunku podczas biegu. Ich ogony są wykorzystywane do walki z równowagi, żeby nie przewrócić podczas pościgu. Dokonując zakręt w prawo, ogon pochyla się w lewo i vice-wierszem.

psy wodne, takie jak Labrador Retriever oraz Flat Coated w szczególności, co nazywa się „wydra ogony”. Kształt ogonach pomaga napędzać i sterować nimi jak ster łodzi, podczas pływania.

CIEPŁO

Psy pochodzące z chłodniejszym klimacie często mają grube, pędzel, pióro i / lub przystawki ogony podobne do ich wspólnego przodka, wilka. Psy z chłodniejszych klimatach będzie zwijać się w ciasny pozycji C- i owinąć ogonami na nosie podczas snu, aby pomóc utrzymać ciepłotę ciała.

PEST IMPREGNATU

Tails się przydać do shoo od much, komarów i innych szkodników, tak jak robią z koni i krów http://www.grazynex.pl/.

DLACZEGO niektórych ras NIE MIEĆ ogony

Przez wieki wielu ras i ich ogony rozeszły. Zwykle na polowanie, pasterskie oraz psy bojowe miały ich ogony zadokowany czystości i ochrony. W pogoni za zdobyczą i zabezpieczania stada i trzody zwykle oznaczało przebiegającej przez jeżyn i gęstych zarośli. Ogony dostał dopiero w drodze, albo poważnie zmierzwione, powodując ból zwierzęciu.

Walka ras miał przycięte uszy i ogony zadokowany, tak aby nie dać ich konkurentów coś złapać.

W średniowieczu stało się powszechne do dokowania ogonów większości psów pracujących, aby uniknąć opodatkowania. Pies z ogona został uznany za luksus tylko bogaci mogli sobie pozwolić.

W ciągu ostatnich stu lat, wybraliśmy przyciąć uszy i dokowanie ogonów psom ustawić standardy w konformacji ras. Zasadniczo, to było zrobione dla żadnego innego powodu niż wygląd. Myślenie się zmienia. W wielu krajach europejskich, jest obecnie nielegalne przyciąć uszy lub zadokować ogon szczeniaka. W trosce o swoich ulubieńców, Amerykanie powinni podążać apartament.

Interesujące jest to, aby pamiętać, jak natura wkroczył. Obecnie istnieje owczarki australijskie, które rodzą się bez ogona. Wszystkie mają na „ogon” jest płat tkanki tłuszczowej.

Konkluzja: Aby zapobiec obrażeniom ciała lub psa, nauczyć się czytać ogon psa.

Artykuł napisany przez: https://www.flasz.pro/20-torby-papierowe-z-nadrukiem