Uslugi

Uslugi dotyczace koni

Uslugi

Nasze centrum proponuje szereg zabiegów, które pomogą koniowi jak najdłużej cieszyć się zdrowiem. Może się zdarzyć, że zbagatelizujemy objawy, a potem koń będzie musiał walczyć z długotrwałą, przewlekła chorobą. Konie mają takie same problemy ze zdrowiem, co ludzie.

Ortopedia

Dbając o narządy ruchu konia wykonujemy badanie USG i RTG.www.iq.pl Oferujemy zabiegi medyczne i chirurgiczne, a także rehabilitacje zwierzęcia i indywidualny program treningowy dobrany do konkretnego przypadku. Zabiegi wykonywane są przez doświadczonych lekarzy, możesz więc mieć pewność, że zostawiasz swojego czterokopytnego przyjaciela w dobrych rękach. Zabiegi medyczne poprzedza dokładna diagnoza.

Choroby układu oddechowego

Konie zagrożone są także, tak jak i ludzie, występowaniem chorób układu oddechowego czy krwionośnego. W naszym centrum zdiagnozujemy problem, pomożemy zwierzęciu przy poważniejszych dolegliwościach. Przeprowadzamy operacje przemieszenie podniebienia miękkiego i dychawicy świszczącej. Dzięki tym zabiegom koń będzie swobodniej oddychał.

Stomatologia

W naszym centrum zadbasz także o uzębienie konia. Wykonujemy okresowe badania jamy ustnej. Obejmują one wykrywanie i leczenie wad zgryzu, chorób zębów, stanów zapalnych a także problemów z podniebieniem i policzkami. Czyścimy także zęby i pozbywamy się kamienia nazębnego.

Inne

Oprócz standardowych badań możemy wykonać takie badania jak USG, RTG, badania krwi, endoskopię, EKG i echo serca. Wykonujemy też zabieg kastracji ogiera.

W naszym centrum Twoje zwierzę profesjonalna konsultacja ginekologiczna i okulistyczna.

Pomagamy też klaczy – zbadamy jej układ rozrodczy i ocenimy jej skup niepotrzebnych rzeczy zdolność do wydania potomstwa. Pomożemy jej także w wypadku jakichkolwiek chorób. Zapewnimy klaczy maksymalny komfort podczas porodu, po porodzie zaopiekujemy się młodymi i pomożemy w rozwiązaniu ewentualnych problemów.

Artykuł napisany przez: