Kucyki – rodzaj koni

Kucyki - rodzaj koni

Znajduje się on w kucyk albo jazda

Equus caballus ferus – duży dziwne palcami roślinożerne. Czy to jest kucyk lub koń? Więc oba, faktycznie! Słowo „koń” oznacza gatunek, a „pony” jest po prostu rodzajem konia!

Po pierwsze należy wyjaśnić, że nie są konie kucyki dla dzieci! Wszyscy pełni rozwiniętych ras, które będą tylko rosnąć tak duża, jak ich genetyka określenia.iq.pl/oferta/private-cloud/ Podobnie jak w przypadku koni, dziecko pony to źrebię. Jeśli jest to mężczyzna nazywamy to colt; jeśli kobieta, klaczka.

Przyjmuje się powszechnie, że koń, który jest na poziomie lub poniżej 14,2 rąk wysokich nazywa kucyk. Ale to, co jest „ręka”? Ręka jest jednostką miary, która wynosi 4 cale. Koń stał na równej powierzchni, mierzona od ziemi do najwyższego punktu jego kłębie. Kłąb są po prostu ramiona konia i jest garb pomiędzy spodem szyjki do początku tylnej.

Jednak nie jest to takie proste, aby znaleźć kucyki wśród koni! Trzeba również wziąć pod uwagę konformacji zwierzęcia. Wszystkie udomowione zwierzęta są selektywnie hodowane dla konkretnego zastosowania, a kształt ich ciała często odzwierciedlają ich przeznaczenie. Weźmy na przykład, duże biodra konia Quarter, które zapewniają napęd do szybkiej prędkości i obrotów, użyteczne u bydła roboczych. Lub pod uwagę z szerokiego korpusu Clydesdale co sprawia, że ​​nadaje się do ciągnięcia ciężkich ładunków.

Środowisko może również odgrywać rolę w ostatecznym rozmiarze lub kształcie zwierzęcia. Wiele kucyki mogą śledzić swoje korzenie w trudnych środowiskach, gdzie jedzenie nie było obfite lub szczególnie bogaty. Mniejsze konie przetrwały w tych obszarach i ostatecznie produkowane ras mniejszych zwierząt. Podobnie, wiele z tych siedlisk wystąpić zimne ostre zimy, co wyjaśnia ciężkie zimowe płaszcze i grubsze grzywy wielu ras kucykach.

Więc środowiska często odgrywa rolę w wyglądzie zwierzęcia, ale ludzie ostatecznie ustalić, co chcą danej rasy wyglądać. Szetlandy i inne małe kucyki były często używane w kopalniach, więc ich naturalne małe rozmiary uznano za pozytywną cechę i utrzymywało się przez selektywnej hodowli. Jeśli ludzie ustaliła zapotrzebowanie na wyższy, zapalniczki, hodowli produkować te cechy byłyby mile widziane. Wreszcie grupa lub grupy decyduje, jakie cechy pragną w danej rasy zwierząt, i że staje się standardem, według którego rasa jest oceniana. W ustalonym rasy, wszyscy członkowie wyglądają podobnie typu ciała lub konformacji.

Więc jakie cechy nie posiadają kucyki? Niski wzrost jest najbardziej oczywista cecha, jak to już grubsze grzywy i ogony i gruby płaszcz zimowy. Często też krótsze szersze szyje i głowę, która jest dość duża w stosunku do wielkości ciała. Ich nogi są grube, tak bardzo, że ich kopyta są często większe niż kopyt konia!

Ale to wszystko jest przypadkowy i nie zawsze są wyjątki! Welsh są naturalnie bardziej wyrafinowane i konia podobny, ale są uważane za kucyki, a konie islandzkie są małe i krępe, ale nazywane są „konie”! Miniaturowe konie są bardzo małe rzeczywiście, ale konformacji i wyznaczenia rasy, nadal są „konie”. Następnie są kucyki polo, które są faktycznie konie; i każdy lubi oglądać przebieg „Kucyki”, choć większość ludzi zdaje sobie sprawę, że rasowy jest absolutnie ‚koń’! W tych przypadkach „pony” jest używany jako termin pieszczotliwe, zamiast nazwy rasy.

Tak więc, wielkość i kształt pomoże Ci wybrać kucyki z końmi, to nie ma gwarancji, za każdym razem! Wystarczy pamiętać, że istnieje wiele ras nazywane kucyki i wiele opracowane odżywki dla sportowców sklep internetowy w różnych środowiskach iz innego celu w umyśle. Ale nie być zbyt dotyczy samej wielkości. Po tym wszystkim, istnieją pewne dość duże kuce i niektóre raczej małe konie. Wystarczy pamiętać, że bez względu na to, co się nazywa, jest Equus caballus ferus – zwierzę, którego historia przeplata się z naszych własnych i którego służba przyniosła nam, gdzie jesteśmy dzisiaj. Bez konia, wszystko byłoby zupełnie inaczej!

Artykuł napisany przez: https://www.iq.pl/oferta/hosting/poczta-pro/