Jak radzic sobie z ciaza u klaczy

Jak radzic sobie z ciaza u klaczy

Ready, Set, ŹREBIĘ! Część I – Konserwacja Mare ciąży

Byłaś oglądając swoją klacz spowolnienie rośnie w obwodzie w ciągu ostatnich 11 czasu months.The zbliża się do małego źrebię Nicker do bycia wysłuchanym w stodole. Czy jesteś gotowy na wielkie wydarzenie? Oto linia czasu rzeczy zrobić, aby uzyskać swoją klacz (i siebie) gotowy do oźrebienie.www.iq.pl/oferta/private-cloud/

5, 7 i 9 miesięcy ciąży: Twój koń powinien być szczepiony przeciwko rhinopneumatitis EVH-1 na 5, 7 i 9 miesięcy ciąży. Skontaktować się z lekarzem weterynarii, aby zobaczyć, jeśli mieszkasz w miejscu, gdzie trzy miesiące szczepionka Rhino może być również advised.There są dwa różne typy nosorożca vaccines- jeden dla Rhino oddechowego (EVH 1/4) i jeden szczególności ochrony ciężarnych klaczy ( EVH-1). Sprawdzić etykietę, aby upewnić się, że szczepionka chroni przed EHV-1 aborcji.

W ostatnim trymestrze ciąży klacz jest kiedy jej potrzeby żywieniowe najbardziej wzrośnie. W ciągu ostatnich 120 dni ciąży, płód będzie przybierać na wadze w tempie do funta dziennie. Aby sprostać tym wymaganiom, strawne poziom energii i białka klaczy trzeba zwiększyć. Mares na sianie trawy powinny być formułowane na ziarno dla ciężarnych klaczy, że ma 12-13% białka. Mares na sianie lucerny można dostać się z porcji ziaren, który zawiera 10% białka. Konie powinny być utrzymywane przez cały okres ciąży na witaminy i dodatek mineralny, który jest specjalnie dla ciężarnych klaczy. Darmowa woda wybór i blok soli powinny być dostępne w każdej chwili.

60 dni przed jej terminem: Jeśli klacz pasie się na pastwiskach, który zawiera Kostrzewa, przesuń klacz z pastwiska do suchych partii lub kostrzewy wolnego pastwiska. Kostrzewa może zawierać grzyba edophyte które mogą powodować wiele poważnych problemów dla ciężarnych klaczy, w tym braku normalnych objawów wstępnie Oźrebienie, zwiększona dystocias (trudne porody), zagęszczony łożyskach, „czerwony worek” foalings i braku rozwoju wymion i produkcja mleka, nawet po tym jak źrebak.

30-45 dni przed jej terminem: szczepią zaawansowanej ciąży ciężarną klacz 30-45 dni przed jej terminem, aby upewnić się, że klacz ma wystarczająco dużo czasu na opracowanie przeciwciał w jej colostrum.Pregnant klaczy powinny być szczepione tylko z zabite lub inaktywowane szczepionki , Porozmawiaj z lekarzem weterynarii, o których szczepionki są potrzebne na danym obszarze. Szczepionki te mogą obejmować Wschodni i Zachodni mózgu i tężcowi (EWT), Wirus Zachodniego Nilu (WNV), intramuscluar dusi Rhino / grypy w niektórych obszarach, Potomac konia Fever, EVA lub zatrucia jadem kiełbasianym. Skontaktować się z lekarzem weterynarii, aby zobaczyć, co on lub ona zaleca dla danego obszaru.

30 dni przed wyźrebieniu:

– Przenieś swoją klacz do miejsca, w którym masz zamiar mieć ją foal.If pacjent przyjmuje ją do zakładu Oźrebienie, teraz byłby czas, aby przenieść ją w celu jej opracowania odpowiednich przeciwciał na jej otoczenie. Jest to także czas, aby dostosował się do jej klacz Oźrebienie stoisko, nowe pastwiska lub nowej lokalizacji.

– Oźrebienie stoisko lub stoisko że klacz będzie żyło się należy zdezynfekować przed wjechaniem Mare.

– Otwórz caslicks klaczy, jeśli ona ma. Caslicks jest procedurą chirurgiczną, która zamyka górną część sromu klaczy, aby zapobiec jej z zasysania powietrza lub zanieczyszczenia, które mogą zanieczyszczać macicy klaczy. Racehorses powszechnie wypaść z toru o caslicks, a to nie jest rzadkością w przypadku klaczy starszych lub klaczy z unoszeniem sromu, aby mieć caslicks.

– Zacznij dokonywania codziennych obserwacji klaczy sromu, wymion i górnych mięśni nasady ogona (patrząc na objawy zwiotczenia mięśni lub „spadł” rozejrzeć nasady ogona). Obserwować jej zachowanie i apetyt. Czasopismo tych wyników może okazać się przydatne w późniejszych latach, jak klacze podążają podobnymi wzorcami źrebaka po źrebię. Do pracy należy wypatrywał i zauważył:

– Wymiona czynników rozwojowych klacze zacznie „worek w górę” jak przed miesiącem oźrebienie. Ponieważ zbliża się klacz, jej sutki wypełni, strzyki będzie wskazywać na ziemi i ostatecznie stać się szczelnie wypełniony krwią.

– Zmiękczające i wydłużenie vulva- sromu wstępnie oźrebienie klacz być długi i miękkie w przygotowaniu do oźrebienie. Dzieje się tak z dwóch tygodni do 2 dni przed wyźrebieniu.

– Rozluźnienie mięśni wokół ogona pozycjami wiotkość mięśni i tkanek zwiększa się wraz ze zbliżaniem się do klaczy oźrebienie. To powoduje, że głowa ogon pojawiać się bardziej widoczne, a sam ogon stracą zdolność podejmowania zdecydowanych kroków, gdyż jest podniesiona.

– Konsystencja i kolor wydzieliny gruczołu sutkowego changes- kroplę Konsultant 24 dwóch „mleko” klaczy mogą być wydalane i obserwowano zmian. Im bliżej klacz dostaje wyźrebieniu pojawi się grubszy i bielszy płyn. wapń mleko i poziomy pH mogą być testowane z paskami testowymi twardość wody, aby pomóc ustalić oźrebienie gotowość.

– Spadek ciała na temperaturę 24 godziny przed oźrebienie, temperatura spadnie klaczy. Sprawdzić temperaturę klacz dwa razy do dnia-jeśli jej temperatura w godzinach wieczornych jest równa lub niższa niż jej temperatura była tego ranka oźrebienie zbliża.

– Behavior- utrata apetytu, niepokój, częste oddawanie moczu i defekacji, pocieranie jej ogon, częste podnoszenie jej ogon, łapa, krążąc, pocenie się i pobudzenie są wszystkie oznaki zbliżającego oźrebienie.

– Waxing- krople grube, żółtawe do białego woskowego wydzieliny z miodem jak tekstury końce strzyków klaczy. Większość wosku klaczy 6-36 godzin przed oźrebienie.

Na etapach porodu, przeczytaj Ready, Set źrebaka! Część II, ma czas Come- Oźrebienie Time!

Artykuł napisany przez: iq.pl/oferta/private-cloud/